Merhaba ben Seçkin Savran; Savran Klinik kurucusu ve koordinatörüyüm. Savran Klinik, plastik cerrahi, saç ekimi, medikal estetik, diş ve obezite cerrahisinde kendi bünyesindeki doktorlar ile en iyi şekilde hizmet almanızı sağlayan bir klinik.

Savran kliniği kurma ve işletme fikri kafamda kurduğum bir ütopyanın gerçeğe yansıması aslında. Yıllardır plastik cerrahi hastane ortamında olup hastaların yaşadığı sosyal ve psikolojik soruları görüp ‘’keşke bu organizasyon şöyle olsa ‘’dediğim bir çok süreci kendi yöntemlerimle düzenlediğim herşey bu klinikte mevcut.

Savran Klinik bünyesinde işlem yaptırmak istediğiniz zaman konuyla ilgili bilgiler, alanında uzman çağrı merkezi ekibi tarafından sağlanır hizmet burada başlar ve etkin iletişim becerileri sayesinde İstanbul’ a daha gelmeden güven köprüsü her dilde kurulmuş olur. Savran klinik işlem öncesi ve sonrası kişiye özel refakat hizmeti sunmakta olan farklı bir yapıdır. Şirketin esas kuruluş amacı, hasta ile doktor arasında doktorun tek başına ilgilenmesinin mümkün olamadığı, hastanın bütün süreçlerde işlemleri rahat bir şekilde tamamlamaya yönelik bütün organizasyonun başarıyla tamamlanmasını sağlamak. İşlem yapılmadan önce ilk olarak hasta çağrı merkezimizi arayarak hasta danışmanı ile soruları cevaplanıyor.Dikkatinizi çekmek istediğim bir konu ise fiyatların herkes için aynı ve sabit olmasıdır. Fiyatları belirleyen durumlar ise hastanın işlem için gelmeyi düşündüğü tarih,ön rezervasyon uygunluğu ve kaç kişi gelecekleridir. Alışılmışın aksine yurt içi yurt dışı fiyat farkı yoktur. Fiyatlar kampanyalar dahilinde değişiklik gösterse de kampanyalar sosyal medya üzerinden duyurulduğu gibidir. Fiyat hastanın gelmek istediği tarihe göre sistem üzerinden belirlendiği için hasta danışmanı fiyat konusunda inisiyatif alamaz. Hasta danışmanı yalnızca hastaya uygun tarihlere göre en uygun fiyata gelecek kampanyadan faydalandırmak durumundadır. *Hasta işlem için randevu aldığı takdirde gelene kadar hasta danışmanına sorduğu her soruya Whatsapp uygulaması üzerinden anında cevap alır.

*Hastanın planladığı ameliyat tarihinden  en az 1 gün öncesinde mesai saatleri içerisinde gelmesini tavsiye ediyoruz, hasta uçaktan iner inmez, ekibimiz tarafından karşılanıyor ve Nişantaşı’ndaki kliniğimize getiriliyor, burada ön görüşmeleri yapılmadan önce işlem sırasında ve işlem sonrasındaki bütün organizasyon boyunca ona yol arkadaşlığı edecek olan hasta danışmanı ile tanışıyor.

*Bizim VİP transferden kastımız sizi yalnızca hava alanından alıp hastaneye getirmekten ibaret değildir.  Doktoru ile ön görüşmesi tamamlandıktan sonra otele ya da kalacağı yere bırakılıyor.Ertesi gün ameliyat saatinden önce kaldığı yerden alınıyor, işlem öncesi hastane yatışı, tahliller ve doktor planlaması esnasında hasta danışmanı hep hastanın yanında bulunuyor.

*Ameliyat sonrası hastane hemşirelerinin ve doktorun ziyaretleri dışında Savran kliniğin hemşiresi ve hastanın kendi danışmanı hastayı sık sık ziyaret eder ve hastanın yatak başı ihtiyaçlarına destek olur. Hasta taburcu edileceği sırada ekip çalışanımızdan bir kişi hastaya destek olur ve ona VİP servisine kadar eşlik eder. Hasta VİP servis ile otele ya da kalacağı yere gönderilir.

*Hastanın kontrol gününe kadar yara bakımı ve ağrı kontrolü konusunda 7/24 hasta danışmanı kendisine gerek telefon ile gerekse de otel ziyaretleri ile destek olur.

*Kontrol günü bulunduğunuz yerden araç ile alınırsınız doktorunuz tarafından kontrolünüz ve pansumanınız yapılır. Size yapılması gereken herşeyi doktorumuz, hemşiremiz ve hasta danışmanımız anlatır. Gerekirse yedek korse, uçak raporu gibi ekstra ihtiyaçlarınız hasta danışmanı tarafından karşılanır .

*Ardından VİP aracınız hava alanına ya da kalacağınız yere bırakır.

Dolayısıyla hastanın taksiye binmesine gerek kalmadan, istanbul’un trafiğine girmeden, sosyal sorunlar yaşamadan, sorunsuz bir operasyon geçirmesi için çağrı merkezinden şöförüne, doktorundan hemşiresine kadar tamamlayıcı bir sağlık hizmeti verilir. İşte biz buna ‘’kapsayıcı özel refakat hizmeti’’ diyoruz. Kurguladığımız bu proje son 2 yılda hasta memnuniyetini arttıran faktörlerden biri oldu ve dile getirilen memnuniyetler sayesinde bilinirliğimizi de arttırmış olduk.

sadece özel refakat hizmeti değil doktorlarımızın birebir güvenli hizmet vermesi adına yaptığımız yapılandırma da çok iyi sonuçlar almamızı sağladı.günlük randevu sayısına getirdiğimiz sınırlandırma hasta güvenliği açısından çok değerli.çünkü kimse günde 8 ameliyat yapan bir cerrahın 8. hastası olmak istemez